Skup nieruchomości w Warszawie

Skup udziałów nieruchomości Warszawa

Skup udziałów w nieruchomościach

Problematyka posiadania udziałów w nieruchomości jest dość złożoną sprawą w prawie rzeczowym. Należy podkreślić, iż ów udział to posiadanie lokalu w części ułamkowej. Przez co faktyczne użytkowanie takiego lokalu lub przeprowadzenie jakichkolwiek prac remontowo-budowlanych może przysporzyć wiele problemów. Właściciela mogą czekać przykre niespodzianki, dotyczące uprawnień do nieruchomości.

 

W rozumieniu prawa współwłaściciel nie ma wyłączności do żadnej fizycznej części nieruchomości. Przez co, pomimo iż mamy niejako części danej nieruchomości nie możemy w żaden sposób zbyć ani jej obciążyć . Przedstawiając sytuacje bardziej obrazowo, nabywca udziałów pomimo tego, iż wraz z ich nabyciem najczęściej zyskuje prawo do jakiegoś lokalu użytkowego lub mieszkaniowego nie będzie jego wyłącznym fizycznym właścicielem a w wyniku różnych okoliczności, co gorsza, może być pozbawiony jego posiadania (np. zniesienie współwłasności).

 

Błędne jest przeświadczenie o możliwości stania się wyłącznym właścicielem lokalu przez zapis w akcie notarialnym umowy zakupu udziałów. By tak się stało, należy znieść współwłasność. Często stosowaną praktykom to wyodrębnienie w budynku oddzielnej własności samodzielnych lokali. By to wykonać aktem notarialnym, wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W przeciwnym wypadku czeka nas droga Sądowa.

 
Jak widać, temat posiadania udziałów w nieruchomościach jest zawiły, a samo użytkowanie posiadłości jest często utrudnione. Gdy borykasz się z takim problemem, masz problemy ze zbyciem swoich udziałów, zwróć się do nas. Z chęcią zapoznamy się z twoją sytuacją, doradzimy jakie kroki należy wykonać, byś mógł nam sprzedać swoje udziały i zdjąć z siebie problem ich posiadania. Każda porada prawna lub spotkanie konsultacyjne udzielane jest zupełnie darmowo. Zadzwoń do nas, jesteśmy po to, by ci pomóc.

 

 

 

 

 

 

 

SZYBKI KONTAKT

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.