🆘 SKUP NIERUCHOMOŚCI 🏠 Z PROBLEMAMI, DŁUGI, UDZIAŁY, SPADKI

Pięć najważniejszych kwestii do rozważenia przy zakupie pierwszej nieruchomości

Nic dziwnego, że po doświadczeniach z lockdownem wiele osób ponownie ocenia swoje warunki mieszkaniowe, a niektórych doprowadziło to do decyzji o zakupie nieruchomości, być może po raz pierwszy. To ekscytująca perspektywa, ale może być również dość zniechęcająca i dlatego podajemy pięć etapów, które powinien rozważyć każdy kupujący po raz pierwszy. 

1. Pomyśl o rodzaju nieruchomości, którą chciałbyś kupić

Chociaż nasze finanse często decydują o tym, na jaką nieruchomość możemy sobie pozwolić, nadal warto mieć listę kluczowych cech, które chcesz w nowym lokum. Pomyśl najpierw o podstawowych rzeczach, liczbie potrzebnych sypialni, lokalizacji (jeśli musisz być blisko pracy, połączeń komunikacyjnych lub lokalnych obiektów), czy potrzebujesz przestrzeni do pracy z domu – a następnie przejdź do cech estetycznych. Być może potrzebna jest Ci większa kuchnia lub jadalnia do rozrywki, przestrzeń na zewnątrz, dodatkowa sypialnia itp. Pomaga to skupić uwagę podczas wyszukiwania nieruchomości, a wkrótce zrozumiesz, co i gdzie możesz dostać za swoje pieniądze.

2. Rozpocznij wyszukiwanie

Następnie chodzi o oszacowanie kosztów, które mogą być związane z zakupem i byciem właścicielem domu po raz pierwszy. Planowanie budżetu pomoże Ci zrozumieć swoje bieżące wydatki i jakie pieniądze można mieć dostępne dla spłat kredytów hipotecznych. Nie zapominaj też, że początkowo będą potrzebne dodatkowe pieniądze na kaucję, opłaty adwokackie, opłatę skarbową oraz koszty przeprowadzki. Niestety może się to skończyć tysiącami funtów – ale dobry doradca finansowy może ci w tym pomóc. Jako właściciel domu musisz także przeznaczyć budżet na ubezpieczenia, podatek lokalny, media, łącze szerokopasmowe, nowe meble, a następnie ewentualne koszty konserwacji/naprawy i ulepszeń. Z drugiej strony, miejmy nadzieję, że poczujesz, że są to dobrze wydane pieniądze, jeśli nieruchomość zyska na wartości z biegiem czasu.

3. Uzyskanie kredytu hipotecznego jako kupujący po raz pierwszy i

Naprawdę ważne jest, aby zasięgnąć porady wykwalifikowanego doradcy finansowego, najlepiej takiego, który ma dostęp do szeregu produktów hipotecznych od różnych pożyczkodawców – takich jak NOTUS – a nie tylko jednego głównego pożyczkodawcy. To może dać ci więcej opcji, aw niektórych przypadkach oznaczać, że możesz uzyskać wsparcie od wyspecjalizowanych pożyczkodawców, którzy oferują kredyty hipoteczne, które „pasują” do twoich szczególnych okoliczności, np. jeśli ty lub twój partner jesteście samozatrudnieni.

Będą oni w stanie zapewnić opcje dla rodzaju kredytu hipotecznego, do którego byś się kwalifikował, w oparciu o twoją obecną sytuację i twoje finanse, a następnie wesprzeć cię w wypełnianiu wniosków i zasadniczo uzyskaniu kredytu hipotecznego, co zasadniczo stanowi dowód, że kwalifikujesz się do hipoteka.

Na tym etapie również pomyśl o prawniku, z którego możesz skorzystać – często możesz uzyskać poradę od swojego doradcy finansowego, a może od przyjaciół lub rodziny.

4. Znalezienie nieruchomości i rozpoczęcie procesu zakupu

Wiedza o tym, że masz już budżet oznacza, że ​​możesz rozpocząć wyszukiwanie – być może najpierw od wirtualnego oglądania, a następnie, jeśli poważnie myślisz o zakupie nieruchomości, możesz umówić się na obejrzenie „osobiście” , przestrzegając ścisłych wytycznych. Oglądanie jest dla Ciebie ważne, aby ustalić stan i wielkość nieruchomości – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – jej lokalizację i czy oferuje wszystko, czego szukasz.

Po znalezieniu wymarzonej nieruchomości nadchodzi czas na złożenie oferty i trzymanie kciuków, by sprzedający przystał na te warunki.

Następnie powiadom swojego doradcę finansowego i rozpocznie się proces oficjalnego ubiegania się o kredyt hipoteczny. Nie zapomnij również sprawdzić historii nieruchomości, by później nie natrafić na niespodzianki. 

5. Ostatni etap – zostań właścicielem domu po raz pierwszy

Ludzie często pytają, ile czasu zajmuje kupno domu od oferty do realizacji, ale zależy to od tego, jak szybko zapytania i formalności załatwią wszystkie zainteresowane strony. Średnio zajmuje to od sześciu do 16 tygodni, mniej, jeśli jest to prosta sprawa i szybko otrzymamy kredyt, ale w niektórych przypadkach sprzedawca może zażądać opóźnienia sprzedaży, jeśli jego dalszy zakup jest wstrzymywany – często musisz to zaakceptować. Wymiana nieruchomości nastąpi dopiero kiedy wszystkie dokumenty zostaną podpisane i kaucja zostanie wpłacona, po czym nastąpi finalizacja zakupu, co może nastąpić tego samego dnia lub, częściej, w ciągu około dwóch tygodni. 

Z wyprzedzeniem musisz upewnić się, że masz zorganizowane ubezpieczenie budynku na dzień wymiany i zdecydować, w jaki sposób fizycznie przeniesiesz swoje rzeczy do nowej nieruchomości – oraz w razie potrzeby zarezerwować firmy przeprowadzkowe lub przyjaciół i rodzinę. Jako kupujący po raz pierwszy możesz chcieć opóźnić wprowadzenie się do czasu zakończenia wszelkich prac naprawczych na nieruchomości lub do czasu ukończenia dekoracji.  

Jednak gdy już znajdziesz się w nowej nieruchomości, nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz, świętować i uświadomić sobie, jak wspaniale jest być nowym właścicielem domu.