🆘 SKUP NIERUCHOMOŚCI 🏠 Z PROBLEMAMI, DŁUGI, UDZIAŁY, SPADKI

Czy powinienem sprzedać dom w celu spłaty długów?

Polacy zadłużają się na potęgę. Rosnąca inflacja, a także stopy procentowe niestety dają się we znaki. Coraz więcej sygnałów, że Polacy ledwo wiążą koniec z końcem to czas, w którym należy się zastanowić jak w trudnych czasach zmagać się z długami. Właściciele nieruchomości np. domów z pewnością zastanawiają się, czy sprzedaż w celu spłaty długu jest dobrą opcją, czy może koniecznością?

Jest udowodnione, że dług może mieć niszczący wpływ na zdrowie psychiczne.   Osoby żyjące z długami często doświadczają poczucia winy, zakłopotania, beznadziejności, depresji i niepokoju. Jeśli masz dług, który starasz się spłacić i zastanawiasz się nad swoimi możliwościami, możesz rozważyć sprzedaż swojej nieruchomości, aby spłacić dług, ale czy to mądry ruch?

Czy powinienem sprzedać swój dom, aby wyjść z długów?

Jeśli jesteś właścicielem domu w obliczu znacznego zadłużenia, może wydawać się logicznym posunięciem, aby sprzedać swoją nieruchomość, aby usunąć obciążenia finansowe, ale jakie są tego konsekwencje?

Rozsądnie jest zacząć od jasnego zrozumienia sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Sporządzanie listy wszystkiego, co jesteś winien, aby mieć jasną sumę, pomoże ci wybrać najlepszą drogę naprzód.

Jeśli uważasz, że jedynym sposobem na spłatę długu jest sprzedaż nieruchomości, ważne jest, abyś przemyślał swoje plany po sprzedaży domu. Czy będzie Cię stać na kolejną, mniejszą nieruchomość? Wynajemirsz? 

Ważne jest również, aby mieć świadomość, że pierwszym długiem, który zostanie spłacony ze sprzedaży Twojej nieruchomości, będzie Twój kredyt hipoteczny oraz wszelkie inne pożyczki lub środki finansowe zabezpieczone na Twojej nieruchomości. Będziesz wtedy mógł wykorzystać pozostały zysk ze sprzedaży na spłatę innego zadłużenia. Jeśli sprzedaż Twojej nieruchomości nie wystarczy do spłaty niespłaconego kredytu hipotecznego i wszelkich innych długów zabezpieczonych na Twojej nieruchomości (np. pożyczki pod zastaw), nadal będziesz odpowiedzialny za niespłacony dług.

Jakie są alternatywy dla sprzedaży domu w celu spłacenia długu?

Jeśli jesteś właścicielem domu, Twoja nieruchomość może być Twoim największym aktywem finansowym. Jeśli masz rozsądną kwotę kapitału własnego zawiązanego w swojej nieruchomości (kwota „zysku”, gdy hipoteka jest odliczana od wartości nieruchomości), może się wydawać, że jest to oczywista opcja sprzedaży domu w celu spłacenia długu, ale jest to nie jest to decyzja, którą należy podjąć lekko, więc jakie są inne opcje?

Jeśli borykasz się ze spłatami, a Twoje zadłużenie jest głównie na kartach kredytowych, zmniejszenie kwoty odsetek, które spłacasz od zadłużenia, zmniejszy Twoje miesięczne spłaty. Dzięki temu będziesz mógł spłacać więcej salda każdego miesiąca. Możesz rozważyć zamianę salda karty na kartę kredytową z okresem bezodsetkowym lub zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia z niższym oprocentowaniem. 

Dług może być przytłaczający. Jeśli borykasz się z długiem, a chcesz sprzedać nieruchomość, już dziś zadzwoń do nas.

Czy mogę sprzedać swój dom z ograniczeniem księgi wieczystej?

Ograniczenia dotyczące księgi wieczystej to sposób na ochronę przez kogoś swojego interesu w nieruchomości. Są one powszechne w przypadku rozpadu związku, gdy obaj partnerzy są współwłaścicielami nieruchomości.

To, czy możesz sprzedać swój dom z ograniczeniem, będzie zależeć od konkretnego ograniczenia nałożonego na twoją nieruchomość. Ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz konsekwencje ograniczenia i w razie potrzeby zasięgnąć niezależnej porady prawnej.

Czy mogę sprzedać swój dom, jeśli mam na niego pożyczkę pod zastaw?

Jeśli planujesz sprzedać swój dom z kredytem zabezpieczonym, Twój prawnik skontaktuje się z każdym, kto ma zaksięgowaną opłatę na nieruchomości (Twoja firma hipoteczna i każda inna firma powiązana z kredytami, które zabezpieczyłeś na nieruchomości) i poprosi o ugodę postać. Oczekuje się, że każda pożyczka zabezpieczona na nieruchomości zostanie w pełni spłacona w momencie zakończenia sprzedaży.

Jeśli kapitał własny w Twojej nieruchomości jest wystarczający do spłaty zarówno kredytu hipotecznego, jak i pożyczki zabezpieczonej, nie będzie to problemem. Jeśli jednak cena osiągnięta za nieruchomość nie jest wystarczająca do spłaty zarówno kredytu hipotecznego, jak i pożyczki zabezpieczonej, sprzedaż nie będzie mogła zostać zakończona przed dokonaniem alternatywnych ustaleń z kredytodawcą (kredytodawcami).

Jeśli wiesz, że sprzedaż Twojej nieruchomości nie pokryje spłaty pożyczki (pożyczek) zabezpieczonych przed nią, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą(ami) w celu dokonania alternatywnych ustaleń. Jeśli jesteś w stanie spłacić znaczną kwotę pożyczki, być może pożyczkodawca jest w stanie zmienić pożyczkę na „pożyczkę niezabezpieczoną” lub współpracować z tobą w celu znalezienia innego rozwiązania. Może to być czasochłonne i skomplikowane rozwiązanie, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą, aby uniknąć wstrzymania sprzedaży nieruchomości.

Jeśli sprzedasz swój dom, co stanie się z kredytem hipotecznym?

Kiedy zdecydujesz się sprzedać swoją nieruchomość, Twój prawnik skontaktuje się z każdym, kto ma „opłatę” na Twojej nieruchomości (pożyczka pod nią zabezpieczona), aby poprosić o kwotę ugody. Obejmuje to Twój kredyt hipoteczny i wszelkie inne pożyczki finansowe zabezpieczone na nieruchomości. Kiedy sprzedaż Twojej nieruchomości dobiegnie końca, długi te zostaną uregulowane, zanim jakiekolwiek pieniądze zostaną Ci wydane.

Jeśli wpływy ze sprzedaży nie wystarczą do spłaty kredytu hipotecznego w całości, Ty i Twój prawnik zostaniecie poinformowani o tym fakcie, gdy prawnik poprosi pożyczkodawcę o kwotę ugody. Będziesz musiał uzgodnić z kredytodawcą hipotecznym sposób spłaty niespłaconego długu, zanim sprzedaż będzie mogła być kontynuowana.

Jeśli masz wystarczający kapitał w swojej nieruchomości, możesz rozważyć szybką sprzedaż domu za pomocą profesjonalnej firmy kupującej dom, takiej jak Quick Move Now. Chociaż firmy kupujące domy nie płacą pełnej wartości rynkowej, gwarantują sprzedaż w krótkim czasie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile firma kupująca dom zaoferowałaby, aby kupić Twój dom, po prostu wypełnij nasz bezpłatny, niezobowiązujący formularz online.

Czy stać mnie na sprzedaż domu, aby spłacić dług?

Jeśli rozważasz sprzedaż zadłużonej nieruchomości, ważne jest, aby zastanowić się, ile masz kapitału własnego w swojej nieruchomości. Sprzedaż domu bez lub z niewielkim kapitałem własnym nie zawsze jest najrozsądniejszym posunięciem, chyba że jesteś do tego zmuszony z powodu zbliżającego się przejęcia lub groźby bankructwa. Jeśli jesteś w stanie nadążyć ze spłatami kredytu hipotecznego, Twoja nieruchomość powinna w końcu stać się stosunkowo dużym aktywem finansowym. Jeśli masz trudności ze spłatą lub nie możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego, najlepiej porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą hipotecznym, aby dowiedzieć się, czy istnieje inny produkt hipoteczny, który może być dla Ciebie odpowiedni.

Czy możesz zamrozić spłatę kredytu hipotecznego, jeśli borykasz się z długiem?

Jeśli zmagasz się z długiem, być może uda Ci się zrobić przerwę w spłacie kredytu hipotecznego. Aby to zrobić, musiałbyś w przeszłości dokonać dobrowolnych nadpłat. Porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą hipotecznym, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat.