🆘 SKUP NIERUCHOMOŚCI 🏠 Z PROBLEMAMI, DŁUGI, UDZIAŁY, SPADKI

Czego nie robić po złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny?

Po złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny na zakup domu należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Chociaż rozpoczęcie myślenia o przeprowadzce i dekorowaniu jest ekscytujące, zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o dokonywanie dużych zakupów. Oto kilka rzeczy, z których możesz nie zdawać sobie sprawy, że musisz unikać po złożeniu wniosku o kredyt mieszkaniowy.

Nie wpłacaj dużych sum gotówki

Pożyczkodawcy muszą pozyskać Twoje pieniądze, a gotówki nie da się łatwo wyśledzić. Zanim wpłacisz jakąkolwiek ilość gotówki na swoje konta, przedyskutuj właściwy sposób dokumentowania transakcji ze specjalistą ds. kredytów.

Nie rób żadnych dużych zakupów

Nie tylko zakupy związane z domem mogą zdyskwalifikować Cię z kredytu. Wszelkie duże zakupy mogą być sygnałem ostrzegawczym dla pożyczkodawców. Osoby z nowym zadłużeniem mają wyższy wskaźnik zadłużenia do dochodu (ilość zadłużenia w porównaniu z miesięcznym dochodem). Ponieważ wyższe wskaźniki sprawiają, że kredyty są bardziej ryzykowne, kredytobiorcy mogą już nie kwalifikować się do kredytów hipotecznych. Oprzyj się pokusie dokonywania dużych zakupów, nawet mebli lub urządzeń.

Nie podpisuj pożyczek dla nikogo

Kiedy podpisujesz umowę o pożyczkę, stajesz się odpowiedzialny za powodzenie i spłatę tej pożyczki. Z tym obowiązkiem wiążą się również wyższe wskaźniki zadłużenia do dochodów. Nawet jeśli obiecasz, że nie będziesz osobą dokonującą płatności, twój pożyczkodawca będzie musiał policzyć płatności przeciwko tobie.

Nie zmieniaj kont bankowych

Pożyczkodawcy muszą pozyskiwać i śledzić Twoje aktywa. To zadanie jest znacznie łatwiejsze, gdy konta są spójne. Zanim prześlesz jakiekolwiek pieniądze, porozmawiaj ze swoim oficerem ds. Pożyczek.

Nie ubiegaj się o nowy kredyt

Nie ma znaczenia, czy to nowa karta kredytowa, czy nowy samochód. Kiedy Twój raport kredytowy jest prowadzony przez organizacje w wielu kanałach finansowych (kredyt hipoteczny, karta kredytowa, samochód itp.), będzie to miało wpływ na Twój wynik. Niższa ocena kredytowa może decydować o oprocentowaniu kredytu hipotecznego, a nawet o kwalifikacjach do zatwierdzenia.

Nie zamykaj żadnych kont

Wielu kupujących uważa, że ​​mniej dostępnego kredytu sprawia, że ​​są mniej ryzykowni i mają większe szanse na uzyskanie aprobaty. To nieprawda. Głównym składnikiem twojego wyniku jest długość i głębokość historii kredytowej (w przeciwieństwie do historii płatności) oraz całkowite wykorzystanie kredytu jako procent dostępnego kredytu. Zamykanie kont ma negatywny wpływ na oba te aspekty Twojego wyniku.

Krótko mówiąc, skonsultuj się z ekspertem

Podsumowując, podczas rozmowy z pożyczkodawcą bądź otwarty na wszelkie zmiany. Migawki w dochodach, aktywach lub kredytach powinny zostać sprawdzone i wykonane w sposób, który zapewni, że Twoja pożyczka będzie nadal mogła zostać zatwierdzona. Jeśli Twoja praca lub status zatrudnienia zmieniły się ostatnio, podziel się tym również ze swoim pożyczkodawcą. Ostatecznie najlepiej jest w pełni ujawnić i przedyskutować swoje zamiary z pracownikiem ds. Pożyczek, zanim zrobisz cokolwiek o charakterze finansowym.

Podsumowanie

Chcesz, aby zakup domu przebiegł tak gładko, jak to możliwe. Pamiętaj, zanim dokonasz dużych zakupów, przeniesiesz swoje pieniądze lub dokonasz jakichkolwiek poważnych zmian w życiu, skonsultuj się z pożyczkodawcą – kimś, kto ma kwalifikacje, aby wyjaśnić, w jaki sposób twoje decyzje finansowe mogą wpłynąć na twój kredyt mieszkaniowy.