🆘 SKUP NIERUCHOMOŚCI 🏠 Z PROBLEMAMI, DŁUGI, UDZIAŁY, SPADKI

8 powodów, dla których nieruchomość to dobra inwestycja

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest niezbędna. Jeśli włożysz wszystkie jajka do jednego koszyka, możesz ponieść całkowitą stratę w mgnieniu oka. Ale kiedy inwestujesz niektóre środki na giełdzie, inne w obligacje lub ETF-y, a niektóre w nieruchomości, zwiększasz swoje szanse na wyższe zarobki i mniejsze straty.

Wiele osób unika inwestycji w nieruchomości, ponieważ uważają, że są przerażające lub potrzebują dużo pieniędzy do zainwestowania. Żadna z tych opcji nie jest dokładna i, aby Cię uspokoić, oto osiem ważnych powodów, dla których nieruchomości są dobrą inwestycją.

Najważniejsze powody, dla których nieruchomości są dobrą inwestycją

Jeśli myślisz o inwestowaniu w nieruchomości, masz zamiar wyruszyć w jedną z najlepszych podróży inwestycyjnych swojego życia. Oto najważniejsze powody, dla których powinieneś to rozważyć, nawet jeśli nigdy wcześniej nie inwestowałeś w nieruchomości.

Możesz wykorzystać swoją inwestycję

Nie ma zbyt wielu innych inwestycji, które pozwalają zainwestować w aktywa warte znacznie więcej, niż musisz zainwestować. Na przykład, jeśli masz 10 000 zł do zainwestowania na giełdzie, zwykle możesz kupić akcje o wartości 10 000 zł. Wyjątkiem jest sytuacja, w której inwestujesz na marży, ale musisz być akredytowanym inwestorem z wysoką wartością netto, aby tak się stało.

Dzięki nieruchomościom możesz odłożyć ułamek kosztów domu i zainwestować w niego. Załóżmy na przykład, że znalazłeś dom za 300 000 zł; jeśli odłożysz 30 000 zł, prawdopodobnie znajdziesz pożyczkę na sfinansowanie reszty, o ile masz dobry kredyt i stabilny dochód.

Oznacza to, że inwestujesz tylko 10% wartości aktywów i jesteś ich właścicielem. Następnie, z biegiem lat, w miarę spłacania kredytu hipotecznego, zatrzymasz większą część inwestycji, zwiększając swoją stopę zwrotu nie tylko poprzez spłatę kredytu hipotecznego, ale także dzięki naturalnemu docenieniu doświadczeń związanych z nieruchomościami.

Możesz wymusić uznanie

W przeciwieństwie do akcji lub obligacji, możesz zmusić nieruchomość do aprecjacji. Brzmi dziwnie, ale jest to możliwe.

Po pierwsze, wiedz, że nieruchomość docenia się w naturalny sposób. Średnio nieruchomości zyskują na wartości 3% – 5% rocznie, a Ty nie robisz nic poza utrzymaniem domu. Możesz jednak zwiększyć wskaźnik uznania, dokonując renowacji lub napraw.

Nie wszystkie renowacje zwiększają wartość domu, więc jeśli przeprowadzasz renowacje, aby zwiększyć jego wartość, współpracuj z licencjonowanym rzeczoznawcą lub agentem nieruchomości, aby dowiedzieć się, jakie (najcenniejsze) renowacje powinieneś wykonać.

Nie uzyskasz zwrotu z inwestycji w złoty za złoty, ale niektóre renowacje mogą zwrócić nawet 80% – 90% zainwestowanych pieniędzy.

Remonty też nie muszą być poważne. Oczywiście dodanie pokoju lub wykończenie piwnicy doda więcej wartości niż zwykłe kosmetyczne renowacje, ale nawet drobne remonty kuchni i łazienki mogą drastycznie wpłynąć na wartość domu.

Możesz zarabiać regularne przepływy pieniężne

Jeśli kupujesz i przechowujesz nieruchomość, możesz zarabiać co miesiąc z wynajmu, a to zwiększa zyski z posiadania nieruchomości, ponieważ nie polegasz tylko na aprecjacji, ale na miesięcznym dochodzie z wynajmu.

Kupowanie nieruchomości inwestycyjnych i znajdowanie wysokiej jakości najemców oraz zarządzanie nieruchomością może wydawać się przytłaczające, ale istnieje wiele dostępnych zasobów, które mogą Ci pomóc.

Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że najemcy nie wywiążą się z płatności lub wcześniej opuszczą dom, ale istnieje ryzyko z każdą inwestycją. Bez ryzyka nie może być nagrody.

Możesz czuć się zabezpieczony finansowo

Nie ma co czuć się bezpiecznie, gdy inwestujesz na rynku. Ale jak pokazał 2020 rok, może się to zmienić w mgnieniu oka. W jednej chwili masz znaczną inwestycję, a w następnej tracisz wszystko.

Inwestując w nieruchomości długoterminowo, wiesz, że posiadasz cenny zasób. Może przechodzić przez wzgórza i doliny, tracąc po drodze pewną wartość, ale obudowa zwykle odbija się, jeśli trzymasz się jej wystarczająco długo.

Wiele osób inwestuje w nieruchomości, aby uzupełnić swoje dochody emerytalne. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem nieruchomości, gdy jesteś na emeryturze, zarabiając miesięczny przepływ gotówki z wynajmu, aby uzupełnić swoje dochody, czy też sprzedasz nieruchomość, którą posiadałeś przez wiele lat, gdy przejdziesz na emeryturę i osiągniesz zysk, zwiększysz swój dochód emerytalny.

Niektórzy ludzie czują się bezpieczniej, wiedząc, że ich pieniądze są inwestowane w bezpieczną inwestycję (nieruchomość), zamiast pozostawiać je w stanie płynnym na rachunku pieniężnym lub inwestować na giełdzie.

Istnieje wiele sposobów inwestowania w nieruchomości

Jeśli kupowanie i wynajmowanie nieruchomości jest dla Ciebie zbyt stresujące, istnieje wiele innych sposobów inwestowania w nieruchomości, w tym:

  • Kup niedowartościowaną nieruchomość, napraw ją i odwróć (napraw i odwróć)
  • Bądź hurtownikiem działającym jako pośrednik między zmotywowanymi sprzedawcami a siecią kupujących.
  • Korzystaj z hakowania domu, co oznacza, że ​​kupujesz nieruchomość od 1 do 4 lokali, mieszkasz w jednym lokalu i wynajmujesz inne, korzystając z przepływów pieniężnych z wynajmu na pokrycie kredytu hipotecznego.
Możesz przekazać nieruchomość swoim spadkobiercom

Jeśli chcesz zostawić za sobą spuściznę, ale nie uważasz, że gotówka jest dobrym pomysłem, przekazywanie nieruchomości może być jeszcze lepsze.

Nie tylko dasz swoim spadkobiercom aktywa przynoszące dochód, ale także wartościowe aktywa. Mogą więc zatrzymać nieruchomość i pozwolić na kontynuację dziedzictwa lub sprzedać ją i czerpać zyski.

Możesz wykorzystać kapitał własny, aby zwiększyć swój portfel nieruchomości

Ulubionym sposobem wykorzystania kapitału własnego nieruchomości inwestycyjnej jest powiększanie portfela nieruchomości. Załóżmy na przykład, że posiadasz 100 000 zł kapitału własnego w domu. Możesz zrefinansować kredyt hipoteczny, pobrać 100 000 złi wykorzystać je jako zaliczkę na następną nieruchomość.

W zależności od wartości Twoich nieruchomości, możesz nawet zapłacić gotówką za przyszłe nieruchomości, jeszcze szybciej zwiększając swój portfel i kapitał.

Co sprawia, że ​​dobra nieruchomość pod inwestycję w nieruchomości?

Każdy chce magicznej odpowiedzi – chcą wiedzieć, w jaką nieruchomość najlepiej zainwestować, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Chociaż nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, istnieją określone atrybuty, na które należy zwrócić uwagę podczas inwestowania w nieruchomości, w tym:

  • Poszukaj obszaru, który jest atrakcyjny dla najemców lub z szybko cenionymi domami.
  • Upewnij się, że obszar ma wszystkie udogodnienia i udogodnienia, których chce większość właścicieli domów
  • Spójrz na obszar przestępczości, oceny szkół i historię podatków.
  • Zainwestuj w domy, które najemcy chcą w okolicy (1 jednostka, dom, mieszkanie itp.)
  • Proszę zwrócić uwagę na ceny ostatnio sprzedanych domów, aby zobaczyć dzisiejszą średnią cenę sprzedaży i jej porównanie z cenami historycznymi.

Jakie są wady inwestowania w nieruchomości?

Jak każda inwestycja, inwestowanie w nieruchomości ma swoje plusy i minusy. Zrozumienie „wad” może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Może się okazać, że nadal chcesz inwestować, ale znajomość negatywów może pomóc w podejmowaniu mądrzejszych wyborów i ochronie siebie.

Nie ma gwarancji

Jak każda inwestycja, nie ma gwarancji, że nieruchomość doceni lub że osiągniesz zyski. O tym, co się dzieje, decyduje wiele czynników, w tym stan gospodarki, zapotrzebowanie na mieszkania w danym momencie oraz lokalne wydarzenia lub zdarzenia.

Jednak podobnie jak większość inwestycji, nieruchomości prawie zawsze się odbijają. Więc jeśli jesteś w tym na dłuższą metę, powinieneś być na celowniku, aby osiągnąć zysk.

Praca jako właściciel jest czasochłonna i wyczerpująca

Musisz być konkretnym typem osoby, aby poradzić sobie z byciem wynajmującym. Na przykład, jeśli kupujesz i posiadasz nieruchomość, będziesz chciał ją wynająć, aby zarabiać pieniądze. Ale jeśli bycie właścicielem to dla Ciebie za dużo, rozważ zatrudnienie firmy zarządzającej nieruchomościami.

Uzyskać finansowanie jest trudniejsze

Zapewnienie finansowania nieruchomości zajmowanej przez właściciela jest zazwyczaj łatwe, jeśli masz przyzwoity kredyt i stabilne dochody. Będziesz potrzebować niewielkiej zaliczki, a resztę możesz zazwyczaj zapewnić w formie pożyczki o stałym lub zmiennym oprocentowaniu.

Kupując dom, aby inni mogli w nim mieszkać lub naprawiać i odwracać, pożyczkodawcy nie są tak hojni w kwestii możliwości finansowania. Często mają bardziej rygorystyczne wymagania, w tym wyższą ocenę kredytową, niższy wskaźnik zadłużenia do dochodu i znacznie wyższe zaliczki. Na przykład wielu pożyczkodawców wymaga 30% niższej ceny zakupu domu, aby zabezpieczyć finansowanie, nawet jeśli masz dobry kredyt.

Przepływ gotówki nie jest gwarantowany

Nie ma gwarancji, że zawsze będziesz mieć najemców. Jeśli lokator wpłaci kaucję na ciebie, kredyt hipoteczny i wydatki spadają na twoje barki. Jeśli masz kredyt hipoteczny, musisz go spłacać, nawet jeśli na razie nie otrzymujesz czynszu.

Potrzebujesz solidnego funduszu awaryjnego i utrzymuj stabilne finanse, aby poradzić sobie z każdą sytuacją, która może pojawić się na Twojej drodze.

Podsumowanie

Nieruchomości to świetny sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Możesz zrównoważyć ryzyko inwestycji wysokiego ryzyka, takich jak pieniądze zainwestowane na giełdzie. Ponadto, jeśli inwestujesz w domy na wynajem, możesz cieszyć się przepływem gotówki, podczas gdy dom docenia, dając Ci znaczne zyski kapitałowe, gdy najbardziej tego potrzebujesz – na emeryturze.

Nieruchomość może być płynnym aktywem, jeśli tego potrzebujesz. Nie inwestuj pieniędzy, których potrzebujesz natychmiast, ale wiedz, że wszelkie pieniądze, które zainwestowałeś w nieruchomości, możesz zwykle odzyskać w ciągu kilku miesięcy, jeśli zajdzie taka potrzeba.